اظهار نظر سامی یوسف درباره فیلم محمد رسول الله(ص)

سامى یوسف یکی ازبزرگترین ستاره های موسیقی جهان اسلام وخواننده ی یکی ازموسیقی های متن فیلم محمدرسول الله در مصاحبه ای صحبت هایی کرد.

حضور سامی یوسف در فیلم محمد رسول الله

خبرگزاری رویترز مقاله ای را در رابطه با رونمایی فیلم محمد(ص) در ایران و خارج از کشور و  در رابطه با مخالفت های علمای اهل سنت برای پخش این فیلم ، بیانیه و موضع دانشگاه الازهر بر علیه فیلم مجید مجیدی منتشر کرده است که در این مقاله به سراغ سامی یوسف یکی از خواننده ها و موزیسن های که در این فیلم فعالیت داشته اند رفته است و سوالاتی را در رابطه با اعلام ممنوعیت تماشای این فیلم توسط علمای اهل سنت پرسیده است.

سامى یوسف یکی ازبزرگترین ستاره های موسیقی جهان اسلام وخواننده ی یکی ازموسیقی های متن فیلم محمدرسول الله درمصاحبه گفت: بیشتر این واکنش ها سیاسی هستند. من مطمئن هستم علمای الأزهر و کسانى که از فیلم انتقاد کرده اند هنوز آنرا ندیده اند. مخالفت آنها بیشتر به دلیل ترویج و حضور فرهنگی ایران در این فیلم است.

او اشاره کرد: بسیارشرم آوراست که در مقابل تولیدات بسیاری از زندگی حضرت مسیح ودیگرپیامبران فقط  دو محصول اصلی درباره ی توصیف زندگی حضرت محمد (ص) داریم.

وی ادامه داد: امکان ندارد شما زندگی حضرت محمد(ص) رابخوانید وعاشق و شیفته شخصیت بزرگوارشان نشوید.اگراین فیلم باعث آشنایی بهترمردم جهان با پیامبراسلام شود واینکه چقدرمهربان و درستکار بودند ، ما کارخود را با موفقیت انجام داده ایم.

الازهر درمصاحبه باروییترزدریک جمله گفت :این اتفاق قبلا حل وفصل شده است.شریعت(قانون اسلام)به تصویرکشیدن چهره ی پیامبران راممنوع کرده است.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : yjc.ir


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه