انتظارات را در جام جهانی برآورده می‌کنیم - انتخاب اکبری اجباری بود

به گزارش جوان ایرانی، محمدرضا داورزنی درباره آخرین وضعیت تیم ملی والیبال پیش از شروع جام جهانی اظهار کرد: تیم ملی چند ساعت قبل به ژاپن رسید و بازیکنان استراحت می‌کنند تا تمرینات خود را شروع در این کشور کنند. ساعت ۷:۲۰ صبح روز سه شنبه تیم ایران نخستین بازی خود را برابر آرژانتین برگزار می‌کنند. بعد از برگزاری پنج بازی اول، تیم کشورمان راهی شهر اوزاکا می‌شود تا سه دیدار را در این شهر انجام دهد. بعد از دو روز هم به توکیو می‌روند تا سه دیدار دیگر را نیز در این شهر انجام دهند.

وی ادامه داد: نسبت به مسابقات قهرمانی جهان تفاوتی که وجود دارد این است که همه ۱۲ تیم با هم سفر می‌روند و شرایط برای تمامی تیم‌ها یکسان است. تیم‌ها یازده بازی در این تورنمنت انجام می‌دهند که در پایان بر اساس تعداد بردها، و سپس ست‌ها و در صورتی که باز هم شرایط مساوی باشد امتیازات را نگاه خواهند کرد و دو تیم برتر این رقابتها سهمیه المپیک را کسب خواهند کرد. البته خود جام جهانی از ارزش بالایی برخوردار است و تیم‌های درجه یک دنیا به دنبال ارزیابی کار خود هستند. در این بین تیم ملی ایران هم آمادگی خوبی دارد و امیدوارم که بازی‌های خوبی را از خود ارایه کنند.

رئیس فدراسیون والیبال درباره شانس مجدد تیم‌ها برای کسب سهمیه المپیک گفت: مسابقات انتخابی المپیک آخر اردیبهشت ماه آینده با حضور هشت تیم در ژاپن برگزار می‌شود که چهار تیم از آن تورنمنت راهی المپیک می‌شوند. در این بین یک تیم، بهترین تیم آسیایی است و سه تیم دیگر هم بهترین تیم‌هایی هستند که در رده‌بندی نهایی قرار می‌گیرند و سهمیه کسب خواهند. این مسابقات به مراتب شرایطی آسانتر از جام جهانی دارد ولی تلاش داریم که در جام جهانی آنچه مردم از تیم ملی انتظار دارند یعنی هم خوب بازی کنند و هم بجنگند را به نمایش بگذاریم.

داورزنی در واکنش به انتقادهایی که از انتخاب پیمان اکبری برای چهار تیم صورت گرفته است، عنوان کرد: هدفگذاری ما برای تیم امید این بود که جزو چهار تیم برتر مسابقات جهانی قرار گیرد اما در سایر مسابقات تیم‌ها در اندازه خود ظاهر شدند ولی نکته‌ای که در مصاحبه قبلی خود عنوان کردم این است که برخی اوقات تصمیمی می‌گیریم که اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: وقتی به این تیم ها نگاه می‌کنیم، می‌بینم که هفت یا هشت بازیکن مشترک دارند. ما باید از سال قبل برای تیم امید تصمیم می‌گرفتیم اما وقتی به یکباره مشخص شد که باید با تیم ب در جام ملت‌ها شرکت کنیم مجبور به این تصمیم شدیم. طبیعتا نمی‌توانستیم آنها را به سه کادر فنی متفاوت بسپاریم. این نوع کار یک تجربه‌ای بود که در آینده بتوانیم از چه ترکیباتی در این تیم استفاده کنیم و بهتر تصمیم بگیریم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه