انگیزه ی مادران در تغذیه ی نوزادان از شیر مادر

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

shir madar انگیزه ی مادران در تغذیه ی نوزادان از شیر مادر

انگیزه مادرانی که تصمیم میگیرند مدت بیشتری نوزادان خود را با شیر مادر تغذیه کنند سلامت و تغذیه بهتر نوزادانشان است.

براساس تحقیق ارائه شده در 13 اکتبر 2014 در کنفرانس ملی آکادمی طب اطفال در سن دیگو، مادرانی که کودکان بالای یکسال خود را با شیرمادر تغذیه میکنند برای رشد جسمی و اجتماعی فرزند خود بیشترین اهمیت را قائل هستند درحالیکه نظر متخصصان سلامت، اعضای خانواده و دوستان دارای اهمیت بسیار کمتری است.

به منظور یافتن علت اینکه چرا بعضی از مادران همچنان به شیردهی کودک خود بعد از تولد یکسالگی اش ادامه میدهند، محققان بر روی بیش از 50000 زن امریکایی در رده سنی 18 تا 50 سال به تحقیق پرداخته اند.

به گفته الکساندر تاکوناس، محقق و متخصص رشد و رفتار کودکان در مرکز پزشکی کودکان استیون و الکساندرا کوهن نیویورک، سه علت از مهمترین عللی که مادران مدت بیشتری به شیردهی کودکان خود میپردازند شامل مزایای تغذیه ای شیرمادر، دیگر مزایای سلامتی شیرمادر و فرصت ایجاد پیوند اجتماعی قوی تر با نوزادانشان است.

محققان جهت بررسی نظر مادران درمورد 15 دلیل مدت زمان بیشتر شیردهی تحقیقی بصورت آنلاین طراحی کردند که شامل گزینه های بسیارمهم، مهم، تقریبا مهم و بی اهمیت می شود. این تحقیق از طریق ایمیل از سایت Le Leache League که یک سازمان بین المللی حمایت از شیرمادر است، یا از طریق فیسبوک و اتاقهای گفتگو بصورت آنلاین که جهت حمایت از شیردهی مادری تدارک دیده شده است در اختیار مادران قرار داده شد.

در کنار مزایای سلامتی و رابطه نزدیک با کودک از دیگر علل شیردهی به کودکان بالای یکسال می توان به لذت شیردهی، حمایت همسر یا والدین، حمایت سازمان Le Leache Leagueو عدم نیاز به خرید شیرخشک نام برد.

بنا به گفته اندرو ادزمن، پزشک و عضو اکادمی طب اطفال، رییس متخصصین رشد و رفتار کودکان در مرکز پزشکی کودکان استیون و الکساندرا کوهن نیویورک، با وجودیکه مادران براحتی قادرند درباره تصمیمشان برای شیردهی بیشتر با متخصصین کودکانشان و همچنین پزشکان خود صحبت کنند اما توصیه های متخصصین سلامتی کوچکترین تاثیری در تصمیم آنها نداشته است.

منبع: آکادمی طب اطفال (American Academy of Pediatrics) – این مطلب توسط خانم حنانه یوسفی ، کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی ترجمه شده و بصورت اختصاصی جهت انتشار در مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

ScienceDaily

10/19/2014

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه