بابک: کشتی نگرفتن در جام جهانی بی‌احترامی به پرچم ایران است

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ کشتی و وزنه برداری:

حسن بابک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عدم حضور برخی از فرنگی‌کاران در جام جهانی کشتی فرنگی اظهار داشت: وظیفه داریم تیم را تمرین دهیم و آماده کنیم و طبق فرآیندی که تعریف شده تیمی قدرتمند را انتخاب کنیم.

وی افزود: این کشتی‌گیران سربازانی هستند که اگر کشتی بگیرند از حیثیت ملی کشور دفاع کرده‌اند و اگر به هر دلیلی کشتی نگیرند، پشت به دشمن کرده‌اند و خاک شده‌اند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی کشورمان خاطرنشان کرد: وظیفه‌ کادر فنی ارنج کردن و تمرین دادن است؛ به اعتقاد من اگر کشتی‌گیران روی تُشک نروندف باید آنها را مقابل مردم قرار دهیم و باید به تماشاگران پاسخگو باشند چرا که به نوعی به پرچم ایران بی‌احترامی کرده‌اند.

بابک ادامه داد: به نظرم این وظیفه رسانه‌هاست که کشتی‌گیران را تحت‌فشار قرار دهند. ما با تمام کمبودها بهترین شرایط را فراهم کرده‌ایم و صداوسیما و رسانه‌ها باید وارد گود شوند و دلیل غیبت برخی را بپرسند؛ از سال آینده از اهرم‌هایی جهت تمکین کشتی‌گیران استفاده خواهیم کرد تا آنها بدون قید و شرط در جام جهانی کشتی بگیرند. مهم عِرق ملی است و همانگونه که همه می‌دانند هیچ‌جای دنیا اینگونه نیست که کسی زیر بار وظیفه‌اش نرود.

وی در پاسخ به این سؤال که با وجود بی‌محبتی به مربیان و البته کشتی‌گیران آیا چنین توقعی از کشتی‌گیران درست است، عنوان کرد: به اعتقاد من هم مربی و هم کشتی‌گیر حق دارند و مورد بی‌مهری هستند. خواسته آنها به حق است اما یا باید کشتی نگیریم یا اگر می‌گیریم زمانی که در خاک خودمان هستیم نباید شانه خالی کنیم.

مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: چند مورد نیز کشتی‌گیران قصد داشتند در اوزانی بالاتر روی تُشک بروند که این از نظر ما درست نیست؛ سهمیه کشتی‌گیران در مرحله نهایی در وزنی است که به وی داده شده و کشتی‌گیر نمی‌تواند راهی وزن بالاتر شود. تنها راه این موضوع این بوده که در وزن جدید در جام تختی کشتی بگیرد. مگر می‌شود کشتی‌گیری سهمیه 59 کیلوگرم را بگیرد و در المپیک در 66 کیلو روی تُشک برود؟

بابک در پایان به تسنیم گفت: اگر کشتی‌گیران در وزنی جز وزن خود روی تشک بروند مورد قبول نیست.

انتهای پیام/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه