با ماچک می‌توانیم بهترین تیم آسیا شویم - در جام جهانی دست و پا بسته نیستیم

امید سه کناری در گفتگو با برنا:

ملی پوش 26 ساله کشورمان گفت: مهیای حضور در رقابت های جام جهانی هندبال هستیم.

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، رقابت های جام جهانی هندبال از امروز در شهر دوحه قطر آغاز می شود و تیم ملی ایران در نخستین بازی خود به مصاف تیم ملی بوسنی خواهد رفت. امید سه کناری ملی پوش هندبال کشورمان در گفتگو با خبرنگار برنا از آخرین وضعیت اردوی تیم ملی و بازگشت بازیکنان غایب در اینچئون و همچنین کار با ماچک صحبت کرد.

*از وضعیت اردوی تیم ملی بگو و اینکه شرایط تیم بعد از بازی های اینچئون چه طور است؟
اردوی خوبی را پشت سر گذاشته ایم و آماده حضور در بقابت ها هستیم. تمرینات پرفشاری را دنبال می کنیم. ما در ایتالیا اردوی خوبی را داشتیم و اگر اردوی اسلوونی لغونمی شد قطعا شرایط بهتری داشتیم. اما ما تمام تلاش خود را برای موفقیت ایران به کار خواهیم بست. به هر حال برد و باخت وجود دارد و ما متاسفانه در بازی های آسیایی اینچئون چهارم شدیم، ولی ما آن بازی ها را فراموش کردیم و حالا با تمام قوا خود را برای بازی های جام جهانی قطر آماده می کنیم.

*بازگشت برادران استکی و مهدی بیجاری می توان تاثیر مثبتی در روند کاری تیم ملی داشته باشد؟
بله. صد در صد همین طور خواهد بود. سجاد و الله کرم در رده ها�� سنی تیم ملی هم حضور داشتند و برای کشور افتخار آفرینی کرده اند و مطمئن باشید می توانند کمک حال تیم ملی در بازی های آتی باشند. من به عنوان بازیکن کار خودم را انجام می دهم و زیاد در جریان مشکل این عزیزان با فدراسیون نبودم ولی نکته مهم این است که حالا این نفرات به تیم بازگشته اند.

*نظرت در مورد ماچک چیست؟ به نظرت با او می توانیم در آینده پیش رو به تیم اول آسیا تبدیل شویم؟
بعد از گوانگژو و اینچئون، این سومین دوره ای است که من برای یک رقابت مهم در تیم ملی حضور دارم و به نظرم هیچ کدام از مربیان خارجی ای که با آن ها کار کرده ام، کیفیت ماچک را نداشتند. در بازی های گوانگژو با جوانانی حدود 21 و 22 سال در مسابقات شرکت کردیم و نایب قهرمان آن بازی ها شدیم که نتیجه ای فوق العاده به حساب می امد. بعد از آن هم که ماچک از ایران رفت. ما همین الان هم چیزی از کره کم نداریم و مطمئن باشید اگر ماچک در راس کار بماند، می توانیم بهترین تیم آسیا شویم.

*درباره مسابقات جام جهانی هم صحبت کن و اینکه هدف ما برای حضور در این کارزار بزرگ چه خواهد بود؟
همان طور که می دانید بازی های جام جهانی بالاترین سطح را دارد و تیم های اروپایی با ترکیب کامل خود پا به این رقابت ها خواهند گذاشت. همچنین تیم های آفریقایی مانند تونس، مصر و الجزایر و... از سطح آسیا بالاتر هستند و کشورهای حوزه آمریکای جنوبی هم پیشرفت خوبی در کارشان دیده می شود. ما هم تیم دست و پا دسته نیستیم و می رویم که تا آخر بجنگیم.

*دربازی های جام باشگاه های آسیا در تیم منیزیم حضور داشتی، چرا نمایندگان ما نتیجه جالبی بدست نیاوردند؟
به جز یک نفر، همه نفرات تیم ما ایرانی بودند. بهترین تیم ها مثل سه تیم قطری چندین بازیکن خارجی باکارنامه در تیم خود داشتند و حتی تیم های الجیش و لخویا از تیم ملی قطر هم قوی تر بودند و این کار را برای ما سخت تر کرده بود.

*تا به حال از تیم های خارجی پیشنهاد داشتی؟
بله. قبل از بازی های اینچئون چند پیشنهاد خارجی داشتم.

*چرا نرفتی؟ از لحاظ مالی به صرفه نبود یا مشکل دیگری داشتی؟
هم از لحاظ مالی پایین تر بود و هم اینکه به دلیل برخی مشکلات ترجیح دادم امسال را در ایران باشم؛ اما مطمئن باشید برای سال های آتی اگر پیشنهادی داشته باشم، به طور جدی روی آن فکر می کنم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه