توکلی: جام جهانی احترام هندبال ایران را بیشتر می‌کند

 

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ بخش توپ و تور:

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به قطر، داود توکلی در آستانه آغاز مسابقات جام جهانی هندبال و نخستین دیدار تیم ایران در این رقابت‌ها گفت: بعد از مسابقات جهانی احترام به هندبال ایران بیشتر می‌شود به این دلیل که ایران در مسابقات جهانی شرکت کرده و با این پشتوانه از این به بعد حضور کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک رنگ و بوی دیگری خواهد داشت.

وی افزود: با این شرایط در مهرماه سال 94 که انتخابی المپیک برزیل را پیش‌رو داریم تیم‌های آسیایی به سادگی نمی‌توانند از ایران عبور کنند.

عضو ایرانی فدراسیون جهانی هندبال درباره دیدار فردای ایران و بوسنی گفت: ایران پیش از بازی‌های آسیایی با تیم بوسنی و هرزگوین بازی کرده و البته آنها 40درصد تیم فعلی ایران را دیدند و ترکیب حال حاضر تیم ملی برایشان ناشناخته است. بازیکنان بوسنی، بسیاری از تاکتیک‌های ایران را نمی‌شناسند و طبق چیزی که شنیده‌ام ترس رقبای ایران نیز این است که نمی‌دانند برابر تیم ما با چه ترکیب و تاکتیکی بازی کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: ایران بازیکنان سرعتی و دروازه‌بانان خوبی دارد بنابراین سختی بازی برای رقبای ما بیشتر است. از طرفی سرمربی تیم ملی نیز فیلم بازی‌های حریفان ایران را به طور کامل برای ملی پوشان آنالیز کرد. آمادگی تیم ما خوب است و البته باید بهتر از این می‌شد اما با توجه به شرایط حال حاضر باز هم از آمادگی مناسب برخوردار هستیم.

وی در مورد نتایج کسب شده در اردوی ایتالیا و دلایل تفاوت در نتایج کسب شده از برد با 10 اختلاف در بازی اول گرفته تا تساوی تصریح کرد: ماچک سرمربی تیم ایران، در این اردو بیشتر روی ترکیب تیم و تاکتیک‌های لازم کار کرد تا اینکه بخواهد نتیجه بگیرد. اگر با ترکیب اصلی در بازی‌های تدارکاتی شرکت می‌کردیم همان نتیجه دیدار اول به دست می‌آمد اما هدف این بود که سرمربی به تاکتیک‌هایی برسد که در بازی‌های مسابقات جهانی بتواند از آن استفاده کند.

توکلی ادامه داد: می‌توانم این نوید را بدهم که سرمربی تیم ایران به نقشه‌ها و تاکتیک‌هایی دست یافته که در رقابت با حریفان به اجرا درآورد. ما مربی باهوشی داریم و با توجه به روحیه بالای بازیکنان نیز عملکرد خوبی در مسابقات جهانی خواهیم داشت.

رئیس کمیته داوران کنفدراسیون هندبال آسیا تاکید کرد: بازی ایران و بوسنی بازی جذابی خواهد شد چرا که هر دو تیم در حالی که به یکدیگر احترام می‌گذارند از همدیگر ترس هم دارند. فکر می‌کنم قضاوت این بازی برای داورانش سخت باشد چراکه دو تیم ناشناخته هستند. ما بهترین داوران جهان را اینجا داریم، بنابراین انتخاب داور دیدار دو تیم ایران و بوسنی کار سختی نخواهد بود.

وی درباره مراسم افتتاحیه یادآور شد: صددرصد قطر برای افتتاحیه سورپرایز ویژه‌ای خواهد داشت و می خواهد افتتاحیه‌ای را برگزار کند که در دنیا ��ک باشد.

انتهای پیام/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه