تیم وزنه‌برداری با ترکیب کامل به مسابقات جهانی آمریکا می‌رود

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش کشتی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از سایت فدراسیون وزنه‌برداری، یک روز پس از اتمام لیگ برتر در هفته دوم و رکوردگیری نهایی تیم ملی بزرگسالان در تالار وزنه‌برداری ورزشگاه آزادی، امروز شنبه کمیته فنی با اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری، محمد نصیری مشاور عالی رئیس فدراسیون، محمد زهتاب، نصرالله دهنوی، مهدی عطار اشرفی، عبدالکریم پورکیان، علی پاکیزه جم، سجاد انوشیروانی و حسین توکلی، سید مهدی پانزوان و محسن بیرانوند کادر فنی تیم ملی در این جلسه حضور داشتند. محور اصلی این جلسه اعزام تیم کامل (8 وزنه بردار) به مسابقات جهانی آمریکا و انتخابی المپیک ریو بود. تا حدودی نیز ترکیب 8 نفره تیم اعزامی به مسابقات جهانی مشخص شد. حسین توکلی درابتدای جلسه مختصر عملکرد این نفرات را به اعضا توضیح داد.

لیگ برتر با استاندارد جهانی و حرفه‌ای دنبال شد
اکثریت اعضای کمیته فنی با توجه به اینکه تجربه حضور در رقابتهای بین المللی را در کارنامه خود دارند به اتفاق اعلام کردند که پخش مستقیم رقابتهای وزنهبرداری تاثیر عالی در جامعه داشته و علاقمندان این رشته تماس های زیادی برای این مهم با ما داشتند که مردم بسیار راضی هستند.

وادا بدون هماهنگی از ملی پوشان آزمایش گرفت
هفته پیش افسران کمیته جهانی ضد دوپینگ (وادا) از ملی پوشان حاضر در اردو آزمایش دوپینگ به عمل آوردند. این مساله تاثیر بسیار زیادی در سلامت بودن این تیم دارد که بدون هیچ واهمه‌ای تست از ملی پوشان صورت گرفت. این پروسه تا اندازه زیادی با موفقیت در مسابقات جهانی مساوی است. مبارزه با دوپینگ به پیشرفت وزنه‌برداری کمک می‌کند و گرفتن تست دوپینگ از نفرات حاضر در لیگ برتر به صورت سفت و سخت انجام می شود تا آیین نامه مسابقات لیگ به خوبی به اجرا درآید.

مصدومیت محمدپور شوک بزرگی بود
اعضای کمیته فنی ناراحتی خود را برای از دست دادن یک مهره ارزشمند ومدال آور مسابقات جهانی اعلام کردند. سعید با روحیه و انگیزه مثال زدنی کار خود را شروع کرد ولی در حرکت آخر یکضرب با مصدومیت مواجه شد. محمدپور برای رکوردگیری در هفته دوم به روی تخته آمد تا شایستگی خود را به نمایش بگذارد.

اولویت باشگاه‌ها اهداف ملی باشد
در این جلسه به اهمیت بالای لیگ برتر وزنه‌برداری از سوی اعضای کمیته فنی اشاره شد. وقتی لیگ با این قدرت و پر بار برگزار می‌شود باید باشگاه‌ها تمام هم و غم خود را برای موفقیت تیم‌های ملی وزنه‌برداری به کار بگیرند تا استعدادهای این مرز وبوم به شکوفایی برسند تا از دل باشگاه‌ها بهترین نفرات به س��ح اول وزنه برداری کشور معرفی شوند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه