جنجال جرج کلونی در گلدن گلوب2015 !!+فهرست کامل برندگان


جنجال جرج کلونی در گلدن گلوب2015 !!+فهرست کامل برندگان

هفتاد و دومین دوره مراسم گلدن گلوب در کنار لبخندهای بسیار و اهدای جوایز متعدد، شاهد اهدای جایزه یک عمر تلاش حرفه‌ای سیسیل ب.دومیل به جرج کلونی هم بود.
سخنرانی کلونی با یک جوک شروع شد و با تشویق ایستاده حضار به پایان رسید.

این در حالی بود که تینا فی یکی از مجریان مراسم، کلونی را که در کنار نوعروسش نشسته بود، در آغاز هدف یکی از صحبت‌های طنزآمیزش قرار داده بود.

او گفت: جرج کلونی امسال با امال علم‌الدین ازدواج کرد. امل وکیل حقوق بشری است که روی پرونده اِنران کار کرد، مشاور کوفی عنان در زمینه سوریه بود و به عنوان یکی از اعضای کمیته سه نفره سازمان ملل که مسئولیت تحقیق درباره قوانین تخطی جنگی در نوار غزه را بر عهده داشتند، انتخاب شد. بنابراین، البته که شوهرش باید جایزه یک عمر تلاش حرفه‌ای را دریافت کند.

 

اما ساعتی بعد کلونی 53 ساله که برای دریافت جایزه یک عمر تلاش حرفه‌ای سیسیل ب.دومیل روی صحنه بود تمام جمعیت را حیرت‌زده کرد و آن‌ها را به سکوت وا داشت. کلونی که روی کت تاکسیدویش یک دکمه با حروف «من شارلی هستم» به نشانه همبستگی با کارمندان کشته‌شده حامی آزادی بیان در مجله شارلی ابدو (پدر کلونی گوینده سابق اخبار بوده و خود او هم فیلم «شب بخیر و موفق باشی» درباره ادوارد آر مورو را کارگردانی کرده است) نصب کرده بود، سخنرانی خود را با یک شوخی درباره هک شدن کمپانی سونی آغاز کرد.

 

کلونی به شوخی گفت: اینجا آمدن و ملاقات دوباره دوستان قدیمی همیشه جالب است و حالا هم که دیدیم همه هک شده‌اند، خوب است که شانسی برای ملاقات رو در رو و معذرت‌خواهی کردن برای همه چیزهای شیطنت‌آمیزی که پشت سر هم گفتیم داریم.

 

بعد هم این جنتلمن نیک‌خواه درباره مسخره بودن نمایش‌های جوایز صحبت کرد و از تمام حضار سالن به خاطر اینکه توانسته‌اند تا اینجا پیش بروند تعریف کرد. او گفت: اگر در این اتاق هستید معنی‌اش این است که موفق شده‌اید. می‌توانید کاری که همیشه آرزویش را داشتید را انجام دهید و برایش مورد تجلیل هم قرار بگیرید و این به هیچ‌وجه به معنی بازنده بودن نیست. یادم نمی‌آید لورن باکال چه جوایزی برد اما یادم می‌آید که گفت بلدی چطوری سوت بزنی استیو؟ لب‌هاتو می‌چسبونی به هم و فوت می‌کنی. و به هیچ‌وجه هم نمی‌دانم رابین ویلیامز چه نشان‌هایی با خود به خانه برد، اما مسلما «کارپه دیِم» و «از لحظه لذت ببرید پسرها» را به یاد دارم. هیچ وقت آن را فراموش نخواهم کرد.

 

اما بخش آخر سخنرانی کلونی بود که واقعا تاثیر گذاشت. این بازیگر، فیلمساز درباره پیدا کردن عشق با همسرش امل در سن 53 سالگی سخن گفت. او گفت: من خودم هم سال خیلی خوبی داشتم. ببینید، وقتی کسی را که دوستش دارید پیدا می‌کنید اتفاق متواضع‌کننده‌ای است – مخصوصا اگر تمام زندگی‌تان منتظر بوده باشید، و وقتی که از زندگی‌تان 53 سال گذشته باشد، امل، نمی‌دانم چه کیمیاگری ما را کنار هم آورد، از اینکه شوهرت هستم نمی‌توانم بیشتر از این سربلند باشم.

 

و بعد هم کلونی بخش پایانی سخنرانی‌اش را به راه‌پیمایی‌های در پاریس و فراتر از آن بعد از تیراندازی‌های شارلی ابدو اختصاص داد. او گفت: و یک چیز دیگر: برای تکرار چیزی که همه‌مان درباره‌اش حرف می‌زنیم. عده زیادی نه تنها در پاریس بلکه در سراسر جهان راه‌پیمایی کردند و آن‌ها مسیحی و یهودی و مسلمان بودند. آن‌ها برای این راهپیمایی کردند که بگویند ما با ترس راه نمی‌رویم. این کار را نخواهیم کرد. او حرفش را با این جمله تمام کرد: من شارلی هستم. ممنونم.

جایزه سیسیل ب دومیل سال پیش به وودی آلن اهدا شده بود. 

____________________________

هفتاد و دومین مراسم  اعطای جوایز سینمایی گلدن گلوب در هتل بیورلی هیلتون لس‌آنجلس با معرفی برگزیدگان نامزدهای گلدن گلوب 2015 در بخش‌های گوناگون پایان یافت.
جوایز گلدن گلوب2015 یکی از مهمترین جوایز سینمایی است  .


فهرست کامل برندگان به این شرح است:


بهترین فیلم درام: پسربچگی‌
نامزدها : شکارچی روبا‌ه‌، سلما‌، نظریه‌ همه‌چیز و بازی تقلید

 


بهترین فیلم کمدی یا موزیکال: هتل بزرگ بوداپست‌
نامزدها: مرد پرنده‌، به سوی جنگل‌، غرور‌، سینت وینسنت

 


بهترین کارگردانی: ریچارد لینکلیتر
نامزدها: وس اندرسون‌ (هتل بزرگ بوداپست)،‌ دیوید فینچر (دختر ناپدید شده)،‌ آلخاندرو گونزالس ایناریتو (مرد پرنده)، آوا دوورنای (سلما)

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم درام: ادی ردماین‌ (نظریه همه‌چیز)
نامزدها: استیو کارل‌ (شکارچی روباه)، بندیکت کامبرباچ‌ (بازی تقلید)، دیوید اویلو (سلما)، جیک گینل‌هال

 

بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم درام: جولین مور (آلیس آرام)
نامزدهاها: جنیفر آنیستون‌(کیک)، ریس ویتراسپون (وحشی)،‌ روسماند پایک‌ (دختر ناپدیدشده)، فلیستی جونز‌ (نظریه همه‌چیز)

 

بهترین فیلم خارجی: نهنگ (روسیه)
نامزدها: فورس ماژور (سوئد)، گت: دادگاه ویوین آمسالم (اسرائیل)، ایدا (لهستان)، تانگرین (استونی)

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم‌های کمدی یا موزیکال: مایکل کیتون‌ (مرد پرنده)
سایر کاندیداها: رالف فینس‌ (هتل بزرگ بوداپست)، بیل مورای‌ (سنت وینسنت)، کریستوف والتز (چشمان بزرگ)،‌ یواخین فونیکس‌ (فساد ذاتی)

 

بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم‌های کمدی یا موزیکال: امی آدامز‌(چشمان بزرگ)
نامزدها: امیلی بلانت‌ (به سوی جنگل)، هلن میرن‌ (سفر یکصد فوتی)، جولین مور‌ (نقشه‌هایی بسوی ستاره‌ها)، کواونشان والیس (آنی)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: جی‌کی سیمونس (تازیانه)
سایر کاندیداها: رابرت دووال‌ (قضاوت)، ادوارد نورتون‌ (مرد پرنده)، اتان هاوک‌ (بچگی)، مارک روفالو‌ (شکارچی روباه)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: پاتریشیا آرکوئت‌(بچگی)
نامزدها: جسیکا چستین (خشن‌ترین سال)،‌ کرا نایتلی‌ (بازی تقلید)، مریل استریپ‌ (به سوی جنگل)، اما استون‌ (مرد پرنده)

 

بهترین موسیقی متن: یوهان یوهانسون (نظریه همه‌چیز)
نامزدها: هانس زیمر (بین ستاره‌ای)،‌ الکساندر دسپلات (بازی تقلید)،‌ ترنت رزنور (دختر ناپدید شده)،‌ آنتونیو سانچز (مرد پرنده)

 

بهترین فیلمنامه: آلخاندرو گونزالو ایناریتو (مرد پرنده)
سایر کاندیداها: هتل بزرگ بوادپست، دختر ناپدید شده، بچگی، بازی تقلید

 

بهترین انیمیشن: چگونه اژدهایتان را تربیت کنید 2
سایر کاندیداها: قهرمان بزرگ 6، کتاب زندگی، غول جعبه ای ، فیلم لگو 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه