حریف ایران، امید اول قهرمانی جام جهانی بسکتبال

 

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ بخش توپ و تور:

به گزارش جوان ایرانی، 3 دلیل مهم وجود دارد که طبق آن تیم ملی اسپانیا، امید نخست قهرمانی در جام جهانی بسکتبال است. اول اینکه تیم ملی اسپانیا میزبان جام جهانی است،‌ علاوه بر این بازیکنان تیم اسپانیا ارتباط خوبی با هم دارند و در نهایت 2 بازیکن بزرگ و مطرح دفاعی جهان در جام جهانی برای این تیم بازی می‌کنند. مارک گسول در سال 2013 عنوان بهترین بازیکن دفاعی لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا را به دست آورد و سِرخه ایباکا بدون شک، بهترین مدافع شوت در NBA است. حضور این 2 نفر در تیم ملی اسپانیا برای هر حریفی از جمله آمریکا یک مشکل بزرگ به حساب می‌آید.

ایباکا تنها بازیکن تیم ملی اسپانیاست که می‌تواند در مقابل کوین دورانت، با ارزش‌ترین بازیکن فصل گذشته NBA را بایستد. البته هر دو بازیکنان تیم اوکلاهماسیتی تاندر هستند و بیشتر وقت خود را در کنار هم تمرین می‌کنند و جالب اینکه هر 2 هم قد هستند. دورانت بازیکن سریع‌تری نسبت به ایباکاست اما هماهنگی و شناخت مدافع اسپانیایی از هم تیمی‌هایش باعث می‌شود تا دراین جدال سخت، کفه ترازو به سمت ایباکا سنگین‌تر باشد.

حریف ایران، امید اول قهرمانی جام جهانی بسکتبال - تصویر 1


در فینال المپیک 2012، سرمربی تیم ملی اسپانیا تصمیم در بازی با آمریکا به برادران گسول نسبت به ایباکا، بیشتر بازی داد و همین موضوع باعث شد تا کوین دورانت در این بازی 30 امتیاز برای آمریکا کسب کند و آمریکا قهرمان المپیک شود.

حریف ایران، امید اول قهرمانی جام جهانی بسکتبال - تصویر 2


بازیکن عقب زمین آمریکا مثل استیفن کری و جیمز هاردن از نظر انفرادی از بازیکنان اسپانیا بهتر هستند اما سوال این است که مایک کرزیزفسکی، سرمربی تیم ملی آمریکا چگونه می‌خواهد ترکیب تیمش را با هم هماهنگ کند. ترکیب تیم ملی اسپانیا در چند سال گذشته، تغییر چندانی نداشته است و تجربه و هماهنگی موجود در این تیم توسط بازیکنان آمریکا دست نیافتنی است.

شکی نیست که توانایی کسب امتیاز و موقعیت‌سازی پائو گسول برای اسپانیا بسیار حیاتی است اما متوقف کردن کوین دورانت می‌تواند تنها راه حل اسپانیای میزبان برای به دست آوردن جام قهرمانی باشد.

حریف ایران، امید اول قهرمانی جام جهانی بسکتبال - تصویر 3

جام جهانی بسکتبال از بامداد یک‌شنبه 9 شهریور به وقت تهران آغاز می‌شود که در بازی افتتاحیه، اسپانیای میزبان باید به مصاف تیم ملی ایران برود. برزیل، مصر، فرانسه و صربستان دیگر تیم‌های این گروه هستند.

انتهای پیام/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه