خاکپور: بازیکنان تیم ملی توانایی بالایی دارند

به تیم ملی انسجام می دهیم

سرمربی جدید تیم ملی امید گفت: به دنبال ایجاد شخصیت و انسجام در تیم هستیم.

۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ آذر ساعت 21:18
خاکپور: بازیکنان تیم ملی توانایی بالایی دارند - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا،محمد خاکپور سرمربی جدید تیم ملی امید در پاسخ به سوالی در مورد رزومه‌اش در فوتبال گفت: من در همه رده‌های ملی بازی کرده‌ام و کاپیتان تیم ملی ایران در جام جهانی هم بوده‌ام. همه موفقیت‌هایم را مدیون مردم و مربیان این مملکت می‌دانم. مدرک مربی‌گری‌ من A فیفاست که از آمریکا آن را در سال 2002 گرفتم و هر 4 سال یک بار در کلاس‌هایی که آن را تمدید می‌کنند، در همان کشور شرکت کردم.

وی ادامه داد: مدتی کوتاه در فولاد خوزستان دستیار مایلی کهن بودم و مدتی هم سرمربی‌گری استیل آذین را بر عهده داشتم. بعد از آن هم بنا به دلایلی سعی کردم از کار دور باشم ولی وقتی که کمیته فنی فدراسیون از من درخواست همکاری کرد، این مسئولیت را قبول کردم چرا که فکر می‌کنم می‌توانم کمک کنم اما این را هم می‌گویم که به تنهایی کاری نمی‌توانم بکنم.

او در پاسخ به سوالی درباره میزان شناختش از تیم ملی امید اظهار کرد: من در اردویی که در قطر داشتیم، به مدت 10 روز در کنار بازیکنان بودم و شناخت خوبی از این تیم دارم. بازیکنان تیم ملی امید قابلیت‌های زیادی دارند اما این را هم بگویم که ما تا زمان مسابقه‌ها به لحاظ فنی کار خاصی نمی‌توانیم بکنیم و تنها باید تلاش کنیم به این تیم شخصیت ملی بدهیم. اعتقاد من این است که در 40 سال گذشته تیم امید هویت ملی نداشت و به همین دلیل به المپیک نرفتیم. ما به دنبال انسجام تیمی هستیم و امیدوارم که از آزمون پیش رو سربلند بیرون بیاییم.

سرمربی جدید تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که وضعیت کاشانی در این تیم چه شد، اظهار کرد: قطعا اگر کاشانی در این تیم نبود، من هم به این تیم نمی‌آمدم. یکی از دلایل قبول مسئولیت تیم ملی امید، حضور کاشانی بود. ایشان فردی است که تمام توانش را روی کار می‌گذارد تا مردم را خوشحال کند و هیچ گاه به دنبال جایگاه و منصب نبوده است. سال‌های زیادی است که او را می‌شناسم و می‌دانم که توانایی‌های زیادی از جمله تخصیص امکانات دولتی به تیم ملی دارد. خودتان می‌دانید برخی بازیکنان ما سرباز و دانشجو هستند، نیاز به ارتباطاتی است تا مشکل آنها حل شود و بتوانند به ما کمک کنند. آقای کاشانی در این زمینه خیلی به ما کمک خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که دستیارانش چه کسانی خواهند بود، اظهار کرد: مطمئن باشید تلاش من بر این است که همکاران من در تیم ملی برتر و بهتر از من باشند. کسانی که حتی ا�� من به تیم ملی آشناترند و فوتبال را بهتر از من می‌فهمند دستیاران من خواهند بود. این مسئله را بی‌تعارف می‌گویم که اگر کسی می‌خواهد بزرگ شود باید مشاورانی بزرگتر از خودش را در کنارش قرار دهد.

خاکپور در پاسخ به پرسشی درباره بازیکن‌سالاری در تیم امید گفت: من این مسئله را در کمیته فنی هم توضیح دادم. طرح من این است که دو تیم A و B داشته باشیم. احتمال دارد برخی از بازیکنان به هر حال تا مسابقه‌ها آسیب ببینند یا مشکلاتی مانند سربازی گریبانگیرشان شود. به همین دلیل ما نیاز به یک تیم دوم داریم و نکته بعدی هم این است که برای بازیکنان این امر باید مسجل شود که فقط شایسته‌ها در تیم A حضور پیدا می‌کنند و به این ترتیب جوی رقابتی هم در تیم امید ایجاد می‌کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه