عباس کیارستمی به عنوان رئیس هیئت داوران بخش فیلم کوتاه جشنواره کن معرفی شد !


پاریس - یک روز پیش از رقابت اصلی فیلم ها درجشنواره فیلم کن اعلام شد که عباس کیارستمی امسال به عنوان رئیس داوران بخش سینه‌فونداسیون و فیلم‌های کوتاه انتخاب شده است و در نهایت این فیلمساز افسانه ای باید روز چهارشنبه منتخب های خود را اعلام کند . 

عباس کیارستمی رئیس هیئت داوران جشنواره کن - تصویر 1
عباس کیارستمی در هیئت داوران جشنواره کن

سینه فونداسیون که در واقع (جشنواره بخش اختصاص داده شده به فیلم های دانشجویی )می باشد ، 16 موضوع را از میان 1631 پروژه ی ارسالی انتخاب کرده است که در میان آنها دو فیلم انیمیشن هم وجود دارد .

بیش از نیمی از فیلم های منتخب به کارگردانی زنان بوده است و برای اولین بار فیلمی ساخت مصر وارد این جشنواره شده است .

فهرست فیلم های ایالات متحده عبارتند از :مکس چان برای فیلم  (خون ما ) (Max Chan (Our Blood ، مارکوس رینالدو گرین برای فیلم  (ماشین های سنگی ) Reinaldo Marcus Green (Stone Cars)  ، آنی سیلوراستاین برای فیلم  (مرداب) Annie Silverstein (Skunk). فرانسه هم با فیلم هایی از پیر کلنت آلجاندرو دیاز( Pierre Clenet Alejandro Diaz) و رومین مازوت (Romain Mazevet) و هم چنین فیلم home sweet home  از استفان پاکولات ephane Paccolat و فیلم Une Vie Radieuse از مریل هارت Meryll Hardt و فیلم Thunderbirds  از لی مایسوز Lea Mysius وارد عرصه شد .
انتخاب های دیگر عبارتند از عمر ال زهیری Omar El Zohairy از مصر با فیلم افتتاح توالت عمومی در کیلومتر 375 ، چی کایاکاواKayakawa Niagra از ژاپن با فیلم نیاگرا ،اینبار هورش Inbar Horesh  از اسرائیل با فیلم ملاقات ، استفان ایوانسی  Stefan Ivancicازسربیا با فیلم تابستان آفتابی ،دیزی جیکوبز Daisy Jacobs از انگلیس با فیلم  تصویر بزرگتر،جورجی مور کارپاتی Gyorgy Mor Karpati از مجارستان با فیلم ایالت نشین، هان جو ون Huyn-Ju Kwon از کره جنوبی با فیلم نفس ،(کره جنوبی)،فولویو ریسول  Fulvio Risuleo از ایتالیا با فیلم خمیرترش و در آخر سنگاپور هم با دو فیلم آخرین خانه سفر از هان فنگین Fengyu Han و فیلم آه لوسی از آتسوکو هیرایاناگی  Atsuko Hirayanagi وارد عرصه شدند .

جوایزاختصاص داده شده به فیلم های دانشجویی (سینه فونداسیون ) 22 می و برندگان فیلم کوتاه هم 24 می در مراسم جشنواره ی اهدای جوایز اعلام خواهند شد . 


گرد آوری: فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ


 مطالب پیشنهادی:
لیلا حاتمی: «هیچ وقت به ماجرا، "زنانه مردانه" نگاه نکرده‌ام»
از بیانسه تا حسن روحانی + تصویر حسن روحانی در مجله تایم
اقدام موهن اسرائیل به تمدن ایران!
مصاحبهء شیرین حسین پناهی در اردیبهشت 69+ تصویر کودکی
رونمایی از یک پنجره برای کتایون ریاحی
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه