عرقی جات نجات دهنده کبد

سرویس سلامت جوان ایرانی به نقل از دکتر سلام:

Anatomy of liver and gall bladder عرقی جات نجات دهنده کبد
عرق کاسنی(طبیعت سرد و تر) ،عرق شاهتره(طبیعت سرد )وعرق خارشتری (طبیعت سرد ) خواصی همچون مسکن اعصاب ،ادرار آور ، برطرف کننده یبوست ، درمان بیماریهای کبد هستندو در پاکسازی آن از سموم تاثیر زیادی دارند.

کبد، بزرگترین غده بدن است که علاوه بر ترشح هورمونهای متعدد، در تصویه و پاکسازی بدن نقش بسزایی دارد.

دکتر فرهاد صبری، متخصص طب سنتی و طب سوزنی گفت: بسیاری از بیماری‌های به خصوص بیماری های پوستی به علت هایپر اکتیویتی کبد که از جمله این مشکلات کهیرهای پوستی و ابتلا به انواع آلرژی‌ها است در مواردی که هوا ناپاک است و مواد سمی که در بدن انباشته می‌شود، علاوه بر کبد، ریه همه دچار مشکل می شود و عوارضی در پوست ظاهر می شود که به کمک طب سنتی و طب سوزنی می توان این مشکلات را رفع کرد.

دکتر صبری ادامه داد: در طب سوزینی، نقاط مربوط به تنشیم کبد و ریه مورد طب سوزنی توسط پزشک متخصص طب سوزنی قرار می گیرد ضمن اینکه استفاده از هر باب مدیتین یا گیاهی دارویی در رفع مشکلات کبدی و در پی آن، مشکلات پوستی، بسیار موثر است.

این متخصص طب سنتی گفت: با توجه به معاینات نبض و زبان که توسط پزشک صورت می‌گیرد، می توان از عرق کاسنی و عرق شاه تره وهمچنین عرق خارخاسک و عرق خارشتر به نسبت‌های معین که توسط پزشک تجویز می شود استفاده کرد.

البته قابل توجه است که استفاده از آب لیموترش تازه در صبح ناشتا در صورتی که فرد مشکل گوارشی نداشته باشد، بسیار مفید است و توصیه می‌شود در طی روز هم مصرف شود.

دکتر صبری در پایان تاکید کرد: دوری از هوای آلوده، حضور در محیط‌های آرام و سرسبز،؟ نوشیدن آب فراوان جهت افزایش توان کلیه و پاکسازی و دفع سموم بدن و پرهیز از مصرف الکل و مصرف دخانیات، در بهبود عملکرد و کاهش عوارض پوستی نقش بسزایی دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه