قمری: با انتخاب دکتر گودرزی مشکلات حل شد

نمی‌خواستیم بانوان حضور تفریحی در اینچئون داشته باشند

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در پاسخ به خبرنگار برنا گفت: داریم حضور بانوان باید کیفی باشد نه کمی.

قمری: با انتخاب دکتر گودرزی مشکلات حل شد - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، نشست خبری فدراسیون دوچرخه‌سواری پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون امروز برگزار شد.

خسرو قمری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در چند دوره بازی‌های آسیایی از دوچرخه‌سوارهای بزرگ که شاید از دهه 70 در اردوها حضور داشتند و در مسابقات متعدد شرکت کردند استفاده کردیم. شرایط این عزیزان در این دوره به وضعیتی رسیده که باید از بحث قهرمانی بازنشسته شوند و خداحافظی کنند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در ادامه خاطرنشان کرد: از اسفندماه اردویی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز کردیم و یک مربی از کشور چک برای فعالیت انتخاب کردیم. شاید رزومه 34 مربی سطح بالا را به ما معرفی کردند در نهایت ما تصمیم گرفتیم با خواسته‌هایی که برخی از آنها داشتند یک نفر را انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: مربی ما از هفدهم فروردین‌ماه سال جاری کار خود را در تیم‌ملی آغاز کرد. در یک فاصله زمانی یک ماهه توانست شرایط خود را با بچه‌ها آشنا کند. حدود اوایل خردادماه نیز ما در قهرمانی آسیا در جوانان، نوجوانان، بزرگسالان و بانوان شرکت کردیم. نتایجی که می‌خواستیم در آنجا حاصل نشد چون ورزشکاران جدیدی به تیم‌ملی آمدند و یک مقدار از برنامه عقب بودیم. با توجه به مشکلاتی که در سال 92 درگیر انتخاب وزیر ورزش و مسائل مالی‌ای که داشتیم بلاتکلیفی‌ در پیکره ورزش حاکم بود و این موضوع به ضرر ورزش تمام شد.

وی در ادامه گفت: مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اعتبارات خوبی را به ما داده‌اند اما عقبه ما دچار مشکل شده است. هیات‌ها با کمترین پرداختی امورات خود را سپری می‌کنند. خوشحالیم از اینکه بعد از انتخاب گودرزی و رئیس کمیته ملی المپیک مشکلات ما حل شد اما ما متاسفانه فرصت را از دست داده بودیم.

رییس فدراسیون در پاسخ به سوال خبرنگار برنا درباره دلیل اعزام نشدن دوچرخه سواران زن به بازیهای آسیایی پاسخ داد: دوچرخه سواری بانوان 7 سال است که در ایران فعالیت می کند. ما اعتقاد داریم حضور بانوان باید کیفی باشد نه کمی. با توجه به برنامه ها نمی خواهیم بانوان حضور تفریحی داشته باشند و هدفمان شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب تجربه و مدال است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا جلساتی را با کادرفنی و کمیته فنی داشتیم و یک اردوی دو ماهه در رشته سرعت را در کشور چک برگزار کردیم.ملی‌پوشان ما در این مدت با آرامش کاملی در چند مسابقات اروپایی در کشورهای آلمان، اتریش و چک حضور پیدا کردند که در پایان این اردویی که اعزام شده بودند کادرفنی گزارش خوبی از عملکرد آنها به ما ارائه کرد. ما در دوره قبل با 8 رشته راهی بازی‌های آسیایی شدیم اما در این دوره در 5 رشته حضور خواهیم داشت.

قمری در ادامه گفت: ما می‌خواستیم از بین نفراتی که در اردو حضور دارند 3 نفر را در بخش جاده انتخاب کنیم یک اردوی 10 روزه برگزار کردیم. نظرات ملی‌پوشان و کادرفنی را گرفتیم و قرار شد در روز ورود به اردو یک تست دوپینگ گرفته شود و در طول برگزاری اردو نیز یک تست رکوردی گرفته شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در ادامه عنوان کرد: قادر میزبانی و خسرو شاهی در مرحله دوم اردوها حضور پیدا نکردند و آنها مدعی شدند که ما جزو رزرو هستیم. پس از شنیدن این صحبت‌ها ما چندین‌بار به آنها اعلام کردیم که در اردوها حضور داشته باشند اما آنها سرانجام انصراف دادند. به هر حال اردوی مرحله آخر ما از روز گذشته در شهر همدان آغاز شده و روز سی‌ام ملی‌پوشان به تهران می‌آیند و پس از آن راهی اینچئون می‌شوند.

قمری در ادامه خاطرنشان کرد: در رشته کوهستان برای اولین‌بار است که تیم‌ملی به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود و با هدایت مربی هلندی به مسابقات اعزام می‌شود. به هر حال در رشته کوهستان مربی تیم‌ملی قول داده که بچه‌ها از بین نفرات اول تا هشتم قرار بگیرد امیدواریم که بتوانیم مدال کسب کنیم اما با توجه به رقبایی که وجود دارد ما انتظار کسب 40 درصد مدال را داریم.

وی گفت: خرید دوچرخه‌ها انجام شده یک مقدار دیر پول به دست ما رسید و با توجه به مشکلاتی که وجود دارد و همه از آن آگاه هستند نمی‌خواهم در مورد مشکلات صحبت کنم. دوچرخه‌هایی که خریداری کرده‌ایم در حد و اندازه تیم‌ملی برای حضور در اینچئون است. بهترین دوچرخه‌ها در بخش کورسی و کوهستان خریداری شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه