لهستان 3 - ایران یک؛ شروع خوب و پایان بد شاگردان کواچ

 

سرویس ورزشی جوان ایرانی _ بخش توپ و تور:

به گزارش جوان ایرانی، تیم ملی والیبال ایران در بازی اول خود در هفته هفتم لیگ جهانی والیبال با نتیجه 3 بر یک مغلوب لهستان شد. سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی تیمش مقابل لهستان در هفته هفتم لیگ جهانی والیبال، سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی و فرهاد ظریف (لیبرو) را در اِرگو آرنا شهر گدانسک به زمین فرستاد.

در طرف مقابل نیز، سرمربی فرانسوی تیم ملی لهستان، ماریوژ ولازلی را به ترکیب تیمش اضافه کرده بود تا هر طور شده از این دو بازی آخر و البته خانگی امتیاز بگیرد. کار لهستانی‌ها تا حد زیادی هم سخت‌تر شده بود، چون برزیل، حریف مستقیم آنها برای صعود به مرحله نهایی، بازی اول خود را مقابل ایتالیا در شهر بولونیا با پیروزی پشت سر گذاشته بود.

بازیکنان ایران، ست اول را با یک بازی کم اشتباه و درخشش امیر غفور که جانشین شهرام محمودی شده بود با نتیجه 25 بر 17 به سود خود پایان داد. در این ست بازیکنان ایران فقط سه اشتباه منجر به امتیاز انجام دادند که تأثیری بر عملکرد آنها نداشت.

در ست دوم، بازیکنان لهستان پی به حساسیت شرایط خود بردند و انگار یادشان افتاد اگر به ایران امتیاز بدهند ممکن است جایی در بین شش تیم برتر لیگ جهانی نداشته باشند. در این ست ماریوژ ولازلی و امیر غفور همچنان نقش ماشین امتیازگیری را برای تیم‌های‌شان بازی می‌کردند. این ست با نتیجه نزدیک 26 بر 24 به سود لهستان تمام شد. تیم میزبان تا پایان این ست 19 اشتباه منجر به امتیاز انجام داده بود.

براساس این گزارش،‌ در ست سوم نیز برتری با لهستان بود. هر دو پاسور تیم‌ها سعی داشتند با استفاده از پاس‌های متنوع در روی تور، مهاجمان خود را تغذیه کنند اما با وجود اشتباهات بیشتر بازیکنان لهستان، برتری در حمله با این تیم بود. ست سوم نیز با نتیجه 25 بر 23 به سود شاگردان استفان آنتیگا تمام شد تا آنها یک گام به کسب یک پیروزی خانگی نزدیک شوند.

اختلاف امتیازات در ست چهارم از همان ابتدا زیاد بود و شاگردان کواچ با روحیه‌ای نه چندان خوب اما پر تلاش به کار خود ادامه می‌دادند. ست چهارم، ست آخر بازی بود که با نتیجه 25 بر 22 به سود به سود لهستان تمام شد تا هر سه امتیاز این بازی خانگی به نام آنها ثبت شود. حال هر دو تیم برزیل و لهستان 14 امتیازی هستند تا تکلیف تیم سوم صعودکننده از گروه A لیگ جهانی به روز آخر موکول شود. بازی دوم دو تیم ایران و لهستان امروز ساعت 22 و 45 دقیقه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه