مازاد استقلال، سورپرایز جام جهانی - پولادی، سومین ستاره بزرگی که مرفاوی نخواست!

به گزارش 598، بانک ورزش- از ترکیب 11 نفره‌ای که این روزها برای تیم ملی کشورمان در جام جهانی به میدان می‌رود، دست‌کم چهار بازیکن را باید از محصولات اورجینال و کشف‌های خاص کارلوس کی‌روش دانست. خوب یا بد، در حال حاضر علیرضا حقیقی، مهرداد پولادی، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد چهار نفری هستند که حضورشان در ترکیب تیم ملی بدون مرد پرتغالی غیرممکن به نظر می‌رسید. به گزارش بانک ورزش، در مورد حقیقی که فعلا قضاوت زود است و شاید دو هفته دیگر بهتر بتوان راجع‌به کیفیت این انتخاب پر از ریسک سخن گفت. گوچی و به خصوص اشکان هم ستاره‌هایی بودند که وضع خوب فنی‌شان برای همه روشن بود، اما کسی زور به ایران کشاندن آنها را نداشت. این وسط فقط می‌ماند یک نفر دیگر؛ مهرداد پولادی، مدافعی که همین‌جا در ایران پیش چشم همه ما بازی می‌کرد، اما هیچ‌کس حتی نمی‌توانست فکرش را بکند که او قابلیت تبدیل شدن به دومین بازیکن برتر جام جهانی از نظر فیفا در پایان یک دور از مسابقات مرحله گروهی را دشه باشد!

شاید تحول فوتبال پولادی بیشتر از همه مدیون دو مربی طراز اول خارجی باشد. مهرداد در ایران برای تیم‌هایی مثل پیکان، استقلال، تراکتورسازی و مس کرمان توپ زد، اما حضور کی‌روش در کشورمان داستان زندگی او را تغییر داد. بعد از اعتماد سینیور به پولادی، مصطفی دنیزلی هم مقدمات پرسپولیسی شدن او را فراهم آورد تا مهرداد خیلی زود تبدیل به یک ستاره پراهمیت شود؛ آنقدر مهم که کادر فنی تیم ملی یک سال برای بهبودش انتظار بکشد و او را به رغم مصدومیت‌هایش مدام به اردو فرابخواند.

جالب است بدانید ستاره‌ای که تبدیل به اسلحه پنهان کی‌روش شده، در ابتدای لیگ نهم توسط کادر فنی استقلال به عنوان بازیکن مازاد معرفی شد. پس از آنکه مرفاوی مهرداد را نخواست، او به تراکتور رفت و حتی در بازی رودررو با شوتی دیدنی دروازه طالب‌لو را از چهل متری گشود، اما شادی نکرد. در کنار مهرداد پولادی، از رینالدو هم باید به عنوان دیگر بازیکن رد شده توسط مرفاوی یاد کرد؛ بازیکنی که خیلی زود در کیه‌وو خوش درخشید و در قالب تیم ملی پرو به سوپراستار جام ملتهای آمریکای جنوبی بدل شد! اگر دوست دارید می‌توانید ابراهیم توره را هم به این لیست اضافه کنید. اینجور جاها فقط باید تفاوت «نگاه» را دید...

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه