مربیان پایه والیبال بانوان انتخاب شده‌اند

به گزارش جوان ایرانی به نقل از سایت رسمی فدراسیون والیبال، زهره میرسپاسی با اشاره به دوره تربیت آنالیروز ویژه بانوان گفت: نخستین دوره تربیت آنالیزوری ویژه بانوان به مدت سه روز با همکاری کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون برگزار شد که در این دوره ۲۱ نفر که حداقل مدرک مربیگری درجه دو داخلی داشتند، شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در سال جاری تلاش زیادی برای رشد و توسعه والیبال بانوان در همه ابعاد انجام شده است، گفت: این دوره به صورت تئوری و عملی برگزار و در آن روش‌های کد زنی آنالیز به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

زهره میرسپاسی تصریح کرد: ورزش والیبال بانوان باید در تمام زمینه‌ها مستقل باشد و برای رسیدن به این هدف نیاز به تربیت نیروهای تخصصی والیبال داریم که برگزاری نخستین دوره تربیت آنالیزو ویژه بانوان نیز در این راستا بوده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده، افت بدنی بازیکنان زن والیبال پس از ست نخست در مسابقات بیش از اندازه معمول است، تاکید کرد: به همین دلیل دوره بدنسازی ویژه بانوان نیز برگزار کردیم تا مربیان زن بدنسازی تیم های بانوان را بر عهده گیرند و این مشکل را حل کنیم.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال درباره رویدادهای پیش روی تیم‌های ملی و کارهای انجام شده در این زمینه گفت: در سال ۹۵ مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر (میزبان مشخص نیست)، مسابقات والیبال زنان جام کنفدراسیون آسیا در ویتنام و جام باشگاه‌های زنان آسیا در شهر ناخوم پاتوم تایلند را پیش رو داریم. مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر آسیا نیز در سال ۲۰۱۷ برگزار می شود.

وی با بیان اینکه قبلا قرار بود لیگ برتر زنان از ۲۸ مهرماه آغاز شود اما به دلیل ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت باشگاه‌ها در والیبال زنان احتمالا این تاریخ تغییر خواهد کرد، گفت: به هر صورت باید لیگ برتر والیبال تا پایان سال به پایان برسد تا تیم‌های ملی تمرینات خود را از سال آینده برای مسابقات پیش رو آغاز کنند.

میرسپاسی به انتخاب کادر فنی تیم والیبال جوانان دختر اشاره کرد و گفت: احکام آنان آماده شده است و پس از امضای رییس فدراسیون والیبال اعلام خواهد شد. برای نوجوانان مربی خارجی می آوریم که رایزنی‌ها به پایان رسیده اما چون مربی مد نظر فدراسیون فعلا با کشور خودش قرارداد دارد، نمی‌توانیم نام ان را اعلام کنیم. تیم نوجوانان دختر ایران باید از خروجی استعدادیابی فدراسیون که در چهار محور برگزار شده است، تشکیل شود.

وی از دو مرحله استعدادیابی انجام شده فدراسیون در گروه دختران، مسابقات مینی والیبال دختران در شهریورماه، مسابقات آموزش و پرورش در مقطع دبستان ها و مدارس راهنمایی و مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان به عنوان چهار محور انتخاب تیم ملی والیبال نوجوانان یاد کرد و گفت: برای تیم های پایه تلاش های بنیادی خواهد شد تا تیم ملی والیبال زنان ایران در آینده با آمادگی بهتری نسبت به اکنون در رقابت های برون مرزی شرکت کند.

نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال درباره کادر فنی تیم ملی والیبال زنان نیز گفت: بازیکنان این تیم که در لیگ برتر شرکت می‌کنند و در طول مدت برگزاری لیگ برتر کادر فنی نیز مشخص خواهد شد.

نایب رییس فدراسیون والیبال با یادآوری این تبصره که بازیکنان تیم‌های ملی والیبال مربی درجه دو داخلی محسوب می‌شوند، گفت: تاکنون این بازیکنان کارت مربیگری درجه دو داخلی نمی‌گرفتند. برای رشد و توسعه والیبال زنان، دوره‌ای در اصفهان از ۱۶ مهرماه آغاز کردیم که ۲۸ بازیکن ملی‌پوش شرکت کننده در این دوره کارت مربیگری درجه یک دریافت کنند. این دوره تا ۲۴ مهرماه پیگیری خواهد شد که میترا شعبانیان و فریبا صادقی تدریس در این دوره را بر عهده دارند.

میرسپاسی در ادامه به سطح‌بندی داوران زن والیبال اشاره کرد و گفت: از داوران زن ملی و بین‌الملل درخواست کردیم که برای سطح‌بندی در دوره‌های مورد نظر شرکت کنند که ۴۸ داور در دو مرحله دوره سطح‌بندی شرکت کردند و آنان در سه گروه سطح بندی شدند. بنابر این در آینده و در رقابتهای لیگ برتر و دسته یک زنان از این داوران استفاده خواهیم کرد و دیگر داوران نمی‌توانند اعتراض کنند زیرا برای سطح بندی شرکت نکردند.

وی افزود: دوره‌های سطح‌بندی داوران با هماهنگی کمیته داوران فدراسیون والیبال و در دو محور تئوری و عملی برگزار شد. تئوری شامل مرور قوانین و آزمون انگلیسی و در بخش عملی نیز از دو تیم دعوت شد و داوران به نوبت به عنوان داور اول و دوم قضاوت کردند. در آینده نیز مدرسان دوره‌های داوری را نیز سطح بندی خواهیم کرد.

نایب رییس فدراسیون والیبال درباره تیم‌های شرکت کننده در لیگ برتر و دسته یک والیبال زنان گفت: تسهیلات جدید در نظر گرفته شده برای باشگاه‌ها جهت تیمداری در زنان به گونه‌ای است که به راحتی می‌توانند هزینه‌های یک تیم خود را از این تسهیلات به دست آوردند. اما باشگاه‌ها هنوز در شوک این خبر هستند زیرا تخفیفات بسیار خوبی برای آنان در نظر گرفته‌ایم.

وی با یادآوری اینکه اگر باشگاه‌ها تیم زنان معرفی کنند ۳ درصد تخفیف در حق ۱۰ درصدی فدراسیون والیبال از بابت قرارداد بازیکنان و کادر فنی تیم مردان خواهند داشت، گفت: همچنین بابت کلیه قراردادهای کادر فنی و بازیکنان تیم زنان نیز نیاز به پرداختی به فدراسیون وجود ندارد. (۱۰ درصد تخفیف) باشگاه‌های بزرگ به راحتی می‌توانند از این تخفیف‌ها هزینه تیم‌های زنان را تامین کنند.

میرسپاسی تاکید کرد: اگر حتی باشگاه‌ها علاقه به تیمداری در لیگ برتر و دسته یک زنان نداشته باشند، می‌توانند بودجه آن را از این منابع تامین و هیات‌های استانی مسئولیت تیم داری را خواهند پذیرفت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه