نقدی بر گروه ایران در مسابقات جام جهانی و دیگر تیم‌هایی آسیایی

نقدی بر گروه ایران در مسابقات جام جهانی و دیگر تیم‌هایی آسیایی

با بررسی اجمالی قرعه‌کشی جام جهانی دو نکته مهم دست پیدا کردیم و البته از این به بعد نکات فراوانی است که باید به آن توجه کرد، ایران می‌توانست در گروهی آسان‌تر باشد و می‌توانست در گروهی مشکل‌تر قرار گیرد.

شاید اگر تیم ملی فوتبال ما به جای کاستاریکا با تیم‌های انگلیسی، ایتالیا و اروگوئه در یک گروه قرار می‌گرفت آنوقت گروه F در حد آروزوی ما می‌شد اما شاید هم اگر به جای کره‌ای‌های خوش‌شانس با تیم‌های بلژیک، روسیه و الجزایر هم گروه می‌شدیم آنوقت در یک تراز مناسب حداقل روی کاغذ قرار می‌گرفتیم.

پس از برد افتخارآمیز تیم ملی کشورمان در اولسان کره جنوبی و صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جشن ملی برگزار شد و امیدها به آینده‌ی تیم ملی افزایش یافت ولی پس از گذشته زمانی اندک برنامگی فدراسیون برای دیدارهای تدارکاتی پیش از این رویداد مهم به چشم آمد، بی‌برنامگی که به هیچ شکل نمی‌شود سر و سامان داد.

دائماً بحث دعوای میان سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی مطرح است و تاکنون که نزدیک به ۶ ماه تا شروع مسابقات مانده، هیچ بازی تدارکاتی قابل قبولی برای تیم ملی مهیا نشده است. نگاهی گذرا به دیدارهای تدارکاتی سایر هم‌گروه‌های ما در جام جهانی گویای همه چیز است.

“آرژانتین”

تیمی که تاکنون ۱۲ بازی تدارکاتی انجام داده که از مهمترین آنها می‌توان به باخت ۳ بر ۲ این تیم مقابل اروگوئه و پیروزی ۳ بر ۲ این تیم مقابل سوئد اشاره کرد.

“بوسنی هرزگوین”

تاکنون و در سال ۲۰۱۳ میلادی ۹ دیدار تدارکاتی برگزار کرده که از مهمترین آنها می‌توان به شکست ۲ بر صفر این تیم مقابل آرژانتین و شکست ۴ بر ۳ این تیم مقابل ایالات متحده اشاره کرد.
بوسنی در ۹ دیدار برگزار کرده �� شکست و ۶ پیروزی را از آن خود کرده است.

“نیجریه”

تیم ملی نیجریه تعداد قابل توجهی بازی تدارکاتی را در سال ۲۰۳ تجربه کرده است که از این میان ۱۲ پیروزی، ۴ شکست و ۸ تساوی حاصل شده است.

از دیدارهای مهم این تیم می‌توان به تساوی ۲-۲ مقابل ایتالیا، پیروزی ۴ بر یک مقابل ساحل عاج و شکست ۳ بر صفر مقابل اسپانیا اشاره کرد.

و اما “ایران”

تاکنون در سال ۲۰۱۳ میلادی ۹ دیدار را برگزار کرده است که در هیچ کدام از این مسابقات تیم ملی با محک جدی روبه رو نشده است.

دیدارهایی مقابل لبنان، تایلند، کویت و …

در این بخش نگاهی اجمالی خواهیم داشت به تیم‌های آسیایی حاضر در جام جهانی و مقایسه سطح گروه‌ها.

1-Brezil[WwW.KamYab.IR]

** یوزپلنگ‌ها به مصاف عقاب و اژدها می روند

چندی پیش یکی از بازیکنان فوتبال کشورمان از علاقه و امیدواری ملی به هم گروهی با تیم ملی آرژانتین و رویارویی با لیونل مسی پرده برداشته بود.

روزها گذشت تا این که در غروب روز جمعه ۱۵ آذر ماه، آرژانتین سرگروه تیم ملی شد تا رویای آن بازیکن نیز محقق شود.

از دیگر تیم‌های حاضر در گروه F بوسنی هرزگوین و نیجریه بودند، یکی قهرمانی آفریقا ودیگری تیمی اروپایی با بیشترین گل زن در مرحله مقدماتی ” ژاپن”. هم گروهی با کلمبیا، یونان و ساحل عاج نشان از کار نه چندان سخت چشم بادامی ها در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل دارد.

“استرالیا”

تیمی آسیایی که در قرعه کشی خوش شانس نبود. هم گروهی این تیم با قدرت‌هایی هم چون اسپانیا و هلند. وجود تیم ملی شیلی در این گروه نشان از کار سخت این تیم در مرحله مقدماتی دارد.

مسلماً با حضور کشورهایی چون اسپانیا و هلند، شانس صعود به راحتی برای استرالیا بدست نخواهد آمد واین تیم می بایست خود را محیای روزهای سخت مرحله مقدماتی کند.

” کره جنوبی”

خوش شانس، لقبی که بیشتر فوتبالدوستان خصوصاً آسیایی‌ها به آن‌ها داده اند.

روسیه، بلژیک و الجزایر حریفان سختی برای کره‌ای ها نخواهند بود و چشم بادامی‌ها با این قرعه شانس زیادی برای صعود از مرحله گروهی این مسابقات دارند.

** ماه عسل کره و ژاپن

نگاهی اجمالی به ۴ گروهی که تیم‌های آسیایی درآن‌ها حضوردارند نشان می دهد که قرعه به کام چشم بادامی‌ها بوده و آن‌ها با لبخند به خانه‌هایشان بازگشتند، این در حالی است که استرالیا لحظات سخت و پر استرس را پشت سرگذاشته ودر پی یک همت و اراده است برای رویارویی با خوب‌های گروهش.

واما ایران…

قرعه‌ای که برای تیم ملی کشورمان حاصل شد قرعه‌ای متعادل است، قرعه‌ای که می توانست بسیار سخت‌تر و یا آسان‌تر باشد.

با قرعه‌ی بدست آمده می توان امیدها را به یوزپلنگ‌های ایرانی دوخت مشروط برآن که همه با هم دست به دست هم دهیم تا ملی‌پوشانمان با آمادگی کامل راهی این مسابقات شوند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه