هدفمان صعود به دور دوم جام جهانی است - می‌خواهیم بسکتبال ایران را به دنیا معرفی کنیم

اوشین ساهاکیان در گفتگو با برنا:

ملی‌پوش تیم بسکتبال ایران گفت: می‌خواهیم به دنیا ثابت کنیم ایران زنگ تفریح جام جهانی نیست و قرار نیست به همه تیم‌ها ببازد.

هدفمان صعود به دور دوم جام جهانی است - می‌خواهیم بسکتبال ایران را به دنیا معرفی کنیم - تصویر 1
اوشین ساهاکیان در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی برنا درباره قهرمانی تیم ملی در کاپ آسیا گفت: ما در کاپ آسیا ناهماهنگ بودیم و این به دلیل تمرین کم بازیکنان کنار یکدیگر بود. همین باعث شد فراز و نشیب زیادی داشته باشیم، شرایط آب و هوایی و تغییر ساعت هم به بازیکنان ضربه زد، ��ما شکست در بازی اول باعث شد نقاط ضعف را بشناسیم و در بازی های بعد آنها را پوشش بدهیم. دیگر مزیت این رقابت ها شناخت جوانان آینده داری بود که می تـوانند نسل بعدی بسکتبال ما را بسازنند.

ساهاکیان در خصوص شرایط تیم ملی بسکتبال اظهار داشت: بعد از پایان بازی های کاپ آسیا استراحت کوتاه داشتیم و از هفته گذشته تمرینات را آغاز کردیم. اردوهای تدارکاتی در لهستان و اسلوواکی داریم با تیم هایی فراتر از سطح آسیا بازی خواهیم کرد، تیم ملی به بازی های قدرتی برای آمادگی هرچه بیشتر نیاز دارد، چون بازیکنان از نظر بدنی و روحی آماده هستند و فقط به هماهنگی بیشتر نیاز دارند.

وی با اشاره به حضور تیم ملی در جام جهانی اسپانیا گفت: هدف ما صعود به مرحله دوم جام جهانی است. می خواهیم به دنیا ثابت کنیم ایران زنگ تفریح جام جهانی نیست، و قرار نیست به همه تیم ها ببازد.

وی با بیان اینکه بسکتبال به حمایت نیاز دارد هم افزود: ما باید مورد حمایت مسئولان و مردم قرار بگیریم. سرمایه گذاری در بسکتبال باید بیشتر شود و مردم هم با علاقه بیشتری بسکتبال را پیگیری کنند، ما می خواهیم بسکتبال ایران را به دنیا بشناسانیم و در این راه به حمایت مسئولان نیاز داریم.

ساهاکیان درباره انتقاداتی که از تیم ملی در کاپ آسیا شد، بیان کرد: شنیده ام که برخی از گزارشگران صحبت های خوبی درباره تیم ملی نداشتند. ورزش برد و باخت دارد و نباید با یک باخت بازیکنان ملی پوش را ناامید کرد، مگر هیچ تیمی از ایران در رقابت های بین المللی بازنده نشده که این طور به بسکتبال می تازند؟ امیدوارم چنین اتفاقاتی دیگر تکرار نشود و تنها شاهد حمایت از تیم ملی کشورمان باشیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه