پیروزی تیم ملی ب در نخستین دیدار جام کنفدراسیون آسیا

تیم ملی ب والیبال ایران در نخستین بازی خود در چهارمین دوره جام کنفدراسیون والیبال آسیا موفق به شکست تایلند شد.

پیروزی تیم ملی ب در نخستین دیدار جام کنفدراسیون آسیا - تصویر 1
به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، چهارمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا از صبح امروز با دیدار تیم های ملی ب ایران و تایلند در سالن بالووان شولک شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد.

ملی پوشان ایران در این دیدار که از ساعت 11 به وقت محلی و 9 و 30 دقیقه به وقت تهران آغاز شد موفق به شکست سه بر دو تیم ملی والیبال تایلند شدند تا نخستین گام را با پیروزی بردارند.

تیم ملی ب در ست اول و سوم این مسابقه 25 بر 23 و 25 بر 20 مغلوب حریف شد، اما در ست های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 19 و 18 بر 16 به پیروزی رسید تا در نهایت سه بر دو پیروز این میدان باشد.

پیمان اکبری سرمربی ب والیبال ایران در ابتدای این ست از ترکیب رضا صفایی، محمد طاهر وادی، سعید شیرود، مصطفی شریفات، علیرضا جدیدی، رحمان داوودی و علی حسین استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی و کسب دو امتیاز در صدر گروه دوم قرار گرفت و تایلند با یک امتیاز در رتبه دوم. تیم های استرالیا و چین دیگر تیم های گروه ایران نیز در دومین دیدار روز نخست به مصاف یکدیگر می روند.

میانگین سن بازیکنان ایران 24 سال و تایلند 24.1 است که از این نظر در شرایط تقریبا یکسان هستند. اما میانگین قد بازیکنان ایران 197 سانتی متر است و تایلند میانگین قد بازیکنانش 189 سانت یعنی هشت سانت کمتر از ایران است.

تیم ملی ب والیبال ایران فردا سه شنبه در دومین مسابقه خود از ساعت 16 به وقت محلی و 14 و 30 به وقت تهران به مصاف چین قهرمان دوره گذشته این رقابت ها می رود.

داور نخست این مسابقه از کشور قزاقستان بود که داور ژاپنی نیز او را همراهی می کرد.

حدود 200 تماشاگر این مسابقه در سالن بالووان شولک شهر آلماتی از نزدیک تماشا کردند که تعدادی از آنان ایرانیان مقیم این شهر بودند.

والیبال ایران با دو عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم قاره آسیا در این رقابت ها است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه