پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک به معاون رئیس جمهور

سرویس ورزش جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش سایر:

پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک به معاون رئیس جمهور - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، کیومرث هاشمی ضمن قدردانی از معاون اول رییس جمهور به خاطر حضور در جمع روسای فدراسیونهای اعزامی به مسابقات آسیایی 2014 اظهار داشت : در این مدت کوتاهی که از عمر دولت می گذرد این دومین حضور شما در این ساختمان و در جمع ورزشی هاست.

وی ادامه داد: جمع حاضر بیش از هزار سال تجربه مدیریتی را به همراه دارد و این خود می تواند به عنوان پشتوانه ای قوی، کاروان ورزشی ایران را در این دوره همراهمی کند .

رییس کمیته ملی المپیک با بیان این که این دوره از بازی های آسیایی با حضور 45 کشور در 36 رشته ورزشی برگزار می شود، افزود: 28 رشته حاضر در این دوره المپیکی است و کاروان ورزشی ایران با 22 رشته در این پیکارها حضور خواهد یافت ضمن اینکه احتمال کسب مدال در 18 رشته ورزشی وجود دارد.

رییس کمیته ملی المپیک درادامه به تعامل مطلوب وزارت ورزش وجوانان با این کمیته برای انتخاب نفرات و رشته های اعزامی به این دوره از المپیک اسیایی اشاره کرد و گفت: این انتخاب ها بدون هیچ اختلافی و در نهایت همکاری و کار کارشناسی انجام شد.

کیومرث هاشمی در خصوص نحوه انتخاب رشته های اعزامی به کره جنوبی گفت: این انتخاب‌ها از 3 مسیر کارشناسان و مسئولان وزارت ورزش و جوانان، مجموعه کمیته ملی المپیک و مباحث کارشناسی و شوراهای فنی خود فدراسیون ها عبور کرده است.

رییس کمیته ملی المپیک در ادامه به روند انتخابات کمیته المپیک اشاره کرد و گفت: انتخابات این کمیته به عنوان متولی اعزام های برون مرزی، 15 ماه با تاخیر انجام شد و پس از برگزاری انتخابات ما حداکثر 6 ماه برای ساماندهی کاروان فرصت در اختیار داشتیم و در همین مدت کوتاه سعی کردیم از زمان، حداکثر استفاده را بکنیم.

وی افزود: با این مطالب نمی خواهم ذهن شما را نگران کنم تهدیدهای و نقاظ ضعفی در برخی از بخشها داریم که یک بخش آن فنی است و به داخل فدراسیونها برمی گردد و برخی نظیرسه برابر شدن نرخ دلار و مشکلات اقتصادی به خارج از مجموعه وزارت و کمیته ملی المپیک بر می گردد.

کیومرث هاشمی پرداخت پادش قهرمانان را اساسی ترین و مهمترین نکته ای خواند که باید با کمک دولت به آن رسیدگی شود .

وی تمایل نداشتن حامیان مالی برای مشارکت در امر ورزش را تهدیدی جدی دانست و گفت: باید تمام تلاش خود را بکنیم تا بخش خصوصی را برای سرمایه در حوزه ورزش قهرمانی ترغیب کنیم .

رییس کمیته ملی المپیک از میزبانی کره جنوبی به عنوان کشوری که بسیاری از مدالها از آن خود خواهد کرد را تهدیدی دیگرمعرفی کرد و افزود: در تمامی رشته هایی که ما مدعی گرفتن مدال هستیم کره با توجه به سهیمه میزبانی خود برنامه ریزی زیادی انجام داده است و کار را برای ما سخت کرده است.

وی همچنین در این نشست 6 پیشنهاد مطرح کرد که می توان به پرداخت پاداش معوقه قهرمانان قبل از بازی های آسیایی با حضور رییس جمهور، پیش بینی بودجه سال آینده ورزش از امروز با توجه به در پیش بودن المپیک 2016 و برنامه ریزی در این زمینه، 3 برابر شدن بودجه کمیته و وزارتخانه، تعیین و اعلام پاداش های مدال آوران بازی های آسیایی اینچئون به منظورایجاد انگیزه در ورزشکاران برای کسب مدال های بیشتر و بدرقه کاروان ورزشی ایران توسط دکتر روحانی و معاون اول رییس جمهوری در روز اعزام به بازی ها مورخ 12 شهریور ماه نام برد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه