کربکندی: باز کردن دروازه ایران در جام جهانی آسان نیست - دست کم گرفتن ما هم خوب است هم بد

سرویس ورزش  جوان ایرانی:

خبرگزاری فارس: کربکندی: باز کردن دروازه ایران در جام جهانی آسان نیست/ دست کم گرفتن ما هم خوب است هم بد

کارشناس فوتبال ایران گفت: با توجه به حضور بازیکنان قوی و سیستمی که ایران بازی می‌کند باز کردن دروازه ‌ما در جام جهانی آسان نیست.


رسول کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد وضعیت تیم ملی ایران در آستانه دیدار مقابل نیجریه عنوان کرد: همه منتظر آغاز بازی‌های جام جهانی برای تیم ملی ایران هستند تا مشخص شود اردوها و بازی‌های تدارکاتی که داشتیم چه تاثیری در روند تیم ملی گذاشته است. هنوز مسئله انتخاب دروازه‌بان برای همگان دارای ابهام است البته ترکیب تیم ملی مشخص استT تنها ممکن است چند تغییر مشاهده شود.

وی افزود:‌ در دیدار افتتاحیه جام جهانی مشخص شد حتی تیمی مثل برزیل هم در حاشیه امنیت نیست. امیدواریم تیم ملی در جام جهانی بازی‌های خوبی انجام دهد و عقب‌ماندگی فوتبال ایران را جبران کند. این امید ایجاد شده تا بتوانیم بازی‌های خوبی از تیم ملی مشاهده کنیم. دیدارهای که در جام جهانی دیده شده نشان‌دهنده آن است که تمام تیم‌ها با روحیه به میدان می‌آیند.

کارشناس فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که کارلوس کی‌روش با انتقاد از برخی کارشناسان و اعضای حریفان تیم ملی در جام جهانی اعلام کرده برخی صحبت‌ها به شکلی مطرح می‌شود که انگار در گروه ایران سه تیم حضور دارند و توجهی به ایران نمی‌شود،‌خاطرنشان کرد: ‌این مسئله از یک منظر خوب است و از منظر دیگر بد. از این جهت خوب است که حریفان نوع بازی ایران را دنبال نمی‌کنند و همین بی‌تفاوتی به ما کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشیم. این نگاه انگیزه بازیکنان ما را بالا می‌برد تا با غافلگیری شرایط موفقیت را فراهم کنیم. تیمی مثل کرواسی با تمام قدرت مقابل برزیل حاضر می‌شود و این تیم را دچار مشکل می‌کند. از طرف دیگر نگاه نه چندان مثبتی که روی تیم ایران وجود دارد نشان‌دهنده آن است که ما در برنامه‌ریزی دچار مشکل بودیم و در سه دوره گذشته نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم و فوتبال ما در چند سال گذشته تفاوتی نداشته است.

وی در مورد اینکه نگاه منفی به ایران در داخل کشور وجود دارد، اظهار داشت: در داخل کشور این نگاه به این دلیل وجود دارد که خودمان بهتر از دیگران می‌دانیم چه کاری انجام دهیم. می‌دانیم کیفیت لیگ‌مان چقدر است و برنامه‌ریزی‌های ما چگونه بوده است. چرا باید نصف بازیکنان تیم ملی را نفراتی تشکیل دهند که در کشورهای دیگر پرورش یافته‌اند؟ سال 1978 که به جام جهانی آرژانتین رفتیم تنها سه دست لباس بردیم و هواپیمای برگشت ایران برای سفر به کشور بعد از دیدار آخر رزرو شده بود. اما آیا به قدر کافی پیشرفت کردیم که آن نگاه ناامیدانه را دیگر نداشته باشیم؟ دیروز کرواسی مقابل برزیل شکست خورد اما همه به این تیم نگاهی احترام‌آمیز داشتند. سوت پایان جام جهانی برزیل برای ایران باید سرآغاز برنامه‌ریزی‌های جدید باشد.

کربکندی در مورد توپ‌های هفت‌سنگ که کی‌روش در اختیار بازیکنان قرار داده بود و مخفف هفت شعار روی آن نوشته شده است، تصریح کرد: این کار به بازیکنان انگیزه می‌دهد و باعث می‌شود آنها روحیه ملی و جنگندگی بیشتری پیدا کنند اما این کارها تا اندازه‌ای تاثیرگذار است و در جایی می‌تواند ضعف‌های ما را پوشش دهد که پایه و اساس فوتبال ایران از رقیب‌ها عقب نیفتد. البته این کارها در ایجاد انگیزه و بالا بردن حس مبارزه کمک می‌کند و باید امیدوار باشیم تیم ملی بتواند عملکرد قابل دفاعی را به نمایش بگذارد.

کارشناس فوتبال ایران در مورد عملکرد خوب تیم ملی مقابل تریندیداد و توباگو و اینکه حریف ایران در آن مسابقه به تمجید از عملکرد شاگردان کارلوس کی‌روش پرداخته است، اظهار داشت: تیم ملی اردوهای خود را نسبت به سایر تیم‌های حاضر در جام جهانی زودتر آغاز کرد. در شرایطی که بازی‌های اروپایی همچنان ادامه داشت بازیکنان ایران به اردو رفته بودند. دلیل این اتفاق این است که شاید سرمربی تیم ملی احساس کرده تیم ملی نواقصی دارد که باید برطرف شود. ما در جام جهانی نیجریه را نمی‌توانیم با حریفان تدارکاتی مقایسه کنیم البته در تمام جام‌ها شگفتی رخ داده و اگر در بازی دیروز هم داور به سود برزیل پنالتی نمی‌گرفت، شاید خیلی زود شاهد شگفتی می‌شدیم. ما باید مقابل حریفان‌مان عملکرد قابل قبولی داشته باشیم که این مسئله به تلاش بازیکنان برمی‌گردد البته نباید فراموش کنیم دستیابی به دروازه ایران با توجه به بازیکنان خوب در منطقه دفاع و شیوه‌ای که از آن استفاده می‌کنیم، آسان نیست. ما در خط دفاع پرتعداد و بسته بازی می‌کنیم و به حریف‌مان فضای موقعیت‌سازی نمی‌دهیم. باید منتظر شروع جام جهانی باشیم تا ببینیم بازیکنان چه عملکردی را ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/ن


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه