گرندپریكس چین و بزرگانی كه ناكام ماندند!

تقسیم 32 مدال میان 17 كشور در شیاپ چانگ سوژو؛

مسابقات گرندپریكس 2014 سوژو در حالی به پایان رسید كه بسیاری از قهرمانان جهان در رسیدن به سكوی قهرمانی ناكام ماندند كه استیون لوپز آمریكایی از جمله آن ها بود.

گرندپریكس چین و بزرگانی كه ناكام ماندند! - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از برنا، اولین دوره مسابقات گرندپریكس در سال 2014 به میزبانی "سوژو" چین، از روز جمعه (13 تیرماه) به مدت 3 روز برگزار شد. این رقابتها كه در كلاس G4 برگزار شد، 236 تكواندوكار رنكینگ دار المپیكی از 57 كشور برای افزایش امتیازاتشان در راستای كسب سهمیه المپیك 2016 برزیل مبارزه كردند.

این مسابقات با حضور برترین تكواندوكاران جهان در 4 وزن المپیکی برگزار شد و به نفرات اول این مسابقات علاوه بر 40 امتیاز در راه کسب سهمیه المپیک، 5 هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا شد. نفرات دوم 24 امتیاز و 3 هزار دلار و نفرات سوم هم 14.4 امتیاز و هزار دلار جایزه دریافت كردند.

در روز پایانی این مسابقات اوزان 68- كیلوگرم مردان و 57- كیلوگرم بانوان مبارزاتشان را پیگیری كردند كه در وزن دوم المپیكی مردان، فینال مسابقات بین 2 تكواندوكار كره جنوبی و روسیه برگزار شد تا در نهایت "دائی هون لی" از كره جنوبی (دارنده مدال نقره المپیك 2012، قهرمان جهان در سالهای 2011 و 2013 و قهرمان دو دوره آسیا) برنده شیاپ چانگ شود و "واسیلی نیكیتین" روسی (نفر سوم اروپا) به مدال نقره برسد.

بهنام اسبقی كه نتیجه را در راند طلایی و در مرحله نیمه نهایی به تكواندوكار كره واگذار كرده بود به همراه "چیان هوانگ" از چین مشتركا بر سكوی سوم ایستاد.

اما در بخش بانوان، "اواكالو گومز" از اسپانیا (دارنده مدال برنز جهان در سال 2013 و قهرمان اروپا در سال 2014) مقابل "سو هی كیم" از كره جنوبی كه عنوان قهرمانی جهان در سال 2013 را در اختیار دارد به برتری رسید و بر سكوی قهرمانی ایستاد و كره نایب قهرمان شد.
همچنین "لی چنگ سینگ" از چین تایپه به همراه "مایو هامادا" از ژاپن بر سكوی سوم این رقابتها قرار گرفتند.

بدین ترتیب پرونده اولین دوره مسابقات گرندپریكس به پایان رسید و تیم ملی ایران نیز موفق به كسب 2 مدال برنز توسط سجاد مردانی و بهنام اسبقی شد.

گفتنی است؛ تكواندوكاران حاضر در مسابقات گرندپریكس چین بر اساس رنكینگ ماه آپریل در این مسابقات حضور پیدا كردند كه تیم ملی ایران از نفرات اعزامی خود به مسابقات قهرمانی آسیایی 2014، تنها بهنام اسبقی را در تركیب خود داشت.

در این رقابتها 17 كشور كره جنوبی، ایران، چین، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، چین تایپه، ژاپن، روسیه، آذریاجان، مكزیك، انگلیس، صربستان، جزایر مان، آرژانتین، فرانسه و گابن توانستند بر سكوی اوزان این مسابقات بایستند تا از 32 مدال توزیع شده، میانگینِ سهم هر كشور 2 مدال باشد.

اسامی مدال آوران این دوره مسابقات به شرح زیر است:

***مردان

وزن 58- كیلوگرم:

1-"تاهیوم كیم" ار كره جنوبی
2-"گیلهرم آلوس" از برزیل
3-"لوكاس گازمان" آرژانتینی و "سافوان خلیلی" از استرالیا

ناكامان این وزن: "دیامون ویلا" از مكزیك (نایب قهرمان جهان 2011 و نفر سوم جهان در سال 2013)، "تاهیمون چا" از كره جنوبی (قهرمان جهان در سال 2013)، هادی مستعان (نایب قهرمان جهان در سال 2013)، "رومان هرناندز" از مكزیك (قهرمان جهان در سال 2011)، "روی پدرو ربلو" از پرتغال (نایب قهرمان جهان در سال 2011) و "حسین السیاد" از مصر (قهرمان آفریقا در سال 2014)

وزن 68- كیلوگرم:

1-"دائی هون لی" از كره جنوبی
2-"واسیلی نیكیتین" از روسیه
3-بهنام اسبقی از ایران و "چیان هوانگ" از چین

ناكامان این وزن: "الكسی دنیسكو" از روسیه (دارنده مدال برنز المپیك 2012 و نایب قهرمان جهان)، "آبل مورا" از مكزیك (نایب قهرمان جهان در سال 2013)، محمد باقری معتمد (دارنده مدال نقره المپیك 2012)، روح الله نیكپاد (دارنده 2 مدال برنز المپیك) و "ماكزیم پوتوین" از كانادا (نایب قهرمان جهان در سال 2009)

وزن 80- كیلوگرم:

1-"آرون كوك" از جزایر مان
2-"آلبرت گائون" از روسیه
3-"سباستین كریسمیچ" از آرژانتین و "مایزروی" از فرانسه

ناكامان این وزن: "استیون لوپز" از آمریكا(پرافتخارترین تكواندوكار جهان قهرمان 5 دوره جهان و دارنده 2 مدال طلای المپیك و یك برنز المپیك)، "لوتالو محمد" از انگلیس (دارنده مدال برنز المییك 2012) و "آدریانو رویز" از مكزیك (قهرمان جهان در سال 2013)، "تاهیر گولیك" از آلمان (قهرمان جهان در سال 2013 و نایب قهرمان جهان در سال 2011)، فرزاد عبداللهی (قهرمان جهان در سال 2011)، "رامین عزیزف" از آذربایجان (نفر سوم جهان) و "كوتكو آنتو" از روسیه (نفر سوم جهان)

وزن 80+ كیلوگرم:

1-"آنتونی اوبامه" از گابن
2-"دونگمین چا" از كره جنوبی
3-سجاد مردانی از ایران و "ماهامو چو" از انگلیس

در سنگین وزنان نیز هر 4 تكواندوكار برتر رنكینگ موفق به كسب مدال شدند.

***بانوان

وزن 49- كیلوگرم:

1-"جینگیو وو" از چین
2-"یاسمینا عزیز" از فرانسه
3-"سوشی كیم" از كره جنوبی و "ایوت گاندا" از مجارستان

وزن 57- كیلوگرم:
1-"اواكالو گومز" از اسپانیا
2-"سو هی كیم" از كره جنوبی
3-"لی چنگ سینگ" از چین تایپه و "مایو هامادا" از ژاپن

وزن 67- كیلوگرم:

1-"چیا چیا چونگ" از چین تایپه
2-"آناستازیا باریشنیكوا" از روسیه
3-"هو وا ژانگ" از چین و "فریدا عزیزف" از آذربایجان

وزن 67+ كیلوگرم:

1-"شویین ژنگ" از چین
2-"بریسیدا اكوستا" از مكزیك
3-"بیانسا واكدن" از انگلیس و "میلیسا ماندیك" از صربستان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه